Usülsüz Faaliyetlere İlişkin Duyuru

Değerli Müvekkilimiz,

Son yıllarda artarak devam eden bir takım usulsüz faaliyetlerden zarar görmemeniz için şirket olarak bir açıklama yapılmasına gerek duymuş bulunmaktayız.

Vekil olmayan yahut vekil olduğu halde meslek kurallarına uygun olmayan davranışlar nedeni ile bir takım usulsüz faaliyetler yürüten kişilerin aramalar yaparak ödeme almaya çalıştıkları veya korkutarak başvuru yapmaya zorladıkları bilinmektedir. Bu aramalar zaman zaman TÜRKPATENT kurumundan arıyoruz diyerek zaman zaman vekil firmanızın çalışanıyız diyerek yapılmaktadır.

Şirket olarak kurumsal hizmet vermekte olduğumuzu hatırlatarak, şirket politikası ve mesleki sorumluluk gereği tüm işlemlerimizi yazılı şekle tabi olarak yürütmekteyiz. Tarafınız ile telefon vasıtasıyla iletişime geçilmesi gerektiği durumlarda şirket hatlarımızdan aranmaktasınız. Şirket irtibat telefonlarımız, e-posta adreslerimiz web sitemizde ve e-postamızda mevcuttur. Dolayısıyla kurumsal telefon ve e-posta adreslerimizden gelen bildirimleri dikkate almanızı önemle rica ederiz.

Herhangi bir zarar veya ziyan oluşmaması için bu iletişim kanalları dışındakilere itibar etmeyip, teyit için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜRKPATENT kurum adının usulsüz kullanılması hakkında resmi duyuruyu aşağıda bulabilirsiniz.
https://www.turkpatent.gov.tr/duyurular/kurum-adinin-usulsuz-kullanilmasi-hakkinda

Konuyu bilginize ve dikkatlerinize sunarız.
Saygılarımızla.

Figen KONAK
Şirket Müdürü
Patent & Marka Vekili