Kurumsal

22 yıllık tecrübe ile

Hakkımızda

Şirketimiz; sınai mülkiyet haklarının korunabilmesi için, gerekli şartların oluştuğu her ülkede başvuru yapabilme imkânına sahip olup, Türkiye’de ve dünyada güçlü bir çözüm ağı oluşturmuştur. Müvekkillerinin taleplerini hızlı, pratik ve akılcı çözümler ile “ÇÖZÜM ODAKLI” karşılamanın yanı sıra; “DÜRÜSTLÜK, GİZLİLİK VE TUTARLILIK” ölçüsüyle ve sürekliliği olan bir hizmet anlayışını kendisine prensip edinmiştir.
Şirketimiz, her zaman beklenilenden daha fazlasını sunmak, hep bir adım ileride olmak düşüncesi ile fikri ve sınai haklar konusunda müvekkillere farklı bir bakış açısı kazandırmak önceliği ile hareket etmektedir. FİGEN KONAK  Türkiye’de ve dünyada başlıca şu konularda faaliyet göstermektedir:
  • Marka Tescili
  • Coğrafi İşaretler
  • Patent Tescili
  • Faydalı Model Tescili
  • Tasarım Tescili
  • Entegre Devre Topografyaları
  • İsteğe Bağlı Yazılım Kayıt Tescilleri
  • Alan Adları
  • Marka, Patent, Tasarım İzleme Hizmetleri
Şirketimiz; yılların bilgi, birikim ve deneyimini bünyesinde barındırmaktadır.
 

Şirket Politikamız

Asıl olan işin yapılması değil, ihtiyaç olanın yapılması ve duruma uygun çözümün üretilmesidir.
Rasyonel çözümlerin, rasyonel fiyat politikası ile yapılmasıdır.
İş ve işlemlerin Türkiye’de ve dünyada en güvenli şekilde yerine getirilmesidir.
Sürekliliği olan bir hizmet anlayışının benimsenmesidir.
Samimi bir bakış açısıyla dürüst ve tutarlı olmak ölçüsüyle hareket edilmesidir.
Hızlı, seri ve pratik bir işleyişin benimsenmesidir.

Figen Konak

Şirket Müdürü
Patent & Marka Vekili
FİGEN KONAK Marka, Patent ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nin müdürüdür. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi – FISAUM bünyesinde “Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Ulusal ve Uluslararası Uygulamalar” konusunda, Ortadoğu Teknik Üniversitesi bünyesinde “Patent ve Fikri Haklara İlişkin Uyuşmazlıklarda Alternatif Çözüm Yolları, Ar-Ge, Buluşlar, Patent, Rekabet Gücü Ve Uygulamalar” konularında çeşitli eğitim programlarına katılmıştır. 2003 yılında Marka Vekili ve 2005 yılında Patent Vekili olmaya hak kazanıp, Türk Patent ve Marka Kurumu sicilinde kayıtlı vekiller listesinde yer almıştır. Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin etik kurul üyesi olduğu dönemlerde eğitimci olarak “Patent Hakları” konusunda eğitim seminerleri vermiştir. Yerli ve yabancı müvekkillerin sınai haklarının korunmasına ilişkin danışmanlık, eğitim, portföy yönetimi ve sınai haklar konusunda sözleşme ve strateji geliştirme alanlarında 22 yıllık bir bilgi ve tecrübeye sahiptir. Aynı zamanda Patent ve Marka Vekilleri Derneği üyesidir.